אורן קובי – טיולים וחדשות טובות

אורן קובי – טיולים וחדשות טובות

אתר טיולים וחדשות טובות הוא אתר עצמאי בעריכת אורן קובי, מדריך טיולים ובלוגר. כאן תמצאו חדשות טובות וגם המלצות למקומות יפים, טיולים ומסלולים.

מדריך הטיולים אורן קובי מציג את אתר חדשות טובות וטיולים. כשמו כן הוא.  אתר זה מתמקד בחדשות טובות באמת. חדשות עם ערך מוסף לגולשים ולקוראים וגם בטיולים שזה עיסוקו העיקרי של אורן.

חדשות טובות וטיולים. עו"ד רונן אורן
חדשות טובות וטיולים. אורן קובי

האם צחוק עוזר לבריאות?

כולנו שמענו את האמרה, "צחוק הוא התרופה הטובה ביותר". אבל האם ידעת שצחוק באמת יכול לעזור לבריאות שלך? כאן אורן קובי ועל השאלה הזו נענה בפוסט הבא.

ישנו גוף נרחב של מחקרים שמראה שלצחוק יש השפעות חיוביות על הבריאות הפיזית והנפשית שלך. למעשה, צחוק יכול לשפר את הבריאות והאושר הכללי שלך. זאת על ידי הורדת רמות הלחץ. צחוק גורם לך להרגיש רגוע יותר. צחוק יכול גם להגביר את הרווחה הרגשית. הוא יכול להגביר את ההערכה העצמית. זאת על ידי כך שאתה מרגיש מחובר יותר לאנשים אחרים.

צחוק תורם לבריאות.

צחוק מגביר את חוש ההומור שלך ויכול להפחית את הסימפטומים של דיכאון. זה אפילו יכול להגביר את רמת האנרגיה שלך. גם לגרום לך להרגיש מוטיבציה. כך תוכל להתמודד עם בעיות שעלולות לגרום חחרדה או תסכול. מחקרים מראים שלצחוק יכולה להיות השפעה דומה לתרופות. כגון נוגדות דיכאון. הוא אינו ממכר ואין לו תופעות לוואי.

כימיקלים טובים

כשאתה צוחק, המוח שלך משחרר כימיקלים טובים הנקראים אנדורפינים ואנקפלינים הפועלים כמו משככי כאבים טבעיים. זה גם ממריץ נשימה עמוקה ומגביר את זרימת הדם, מה שיכול להקל על התכווצויות שרירים וכאבים. הוכח כי צחוק מפחית את לחץ הדם על ידי הפחתת שחרור הורמוני סטרס, כגון קורטיזול ואפינפרין, שגורמים לכלי הדם שלך להתכווץ. נראה שגם צחוק מפחית את התגובה הדלקתית בכלי הדם שלך, מה שעלול להוביל ליתר לחץ דם ולמחלות לב וכלי דם. אז הנה עוד סיבה שאני, אורן קובי, מביא לכם כדי שתחייכו קצת יותר.

הורדת כולסטרול

בנוסף, ישנן עדויות לכך שצחוק יכול להפחית את מספר תאי הדם הלבנים שתוקפים את רקמות הגוף שלך ויכול להוריד את הכולסטרול שלך. נראה שגם צחוק מוריד את רמת הסוכר בדם אצל אנשים עם סוכרת. צחוק עשוי אפילו לשפר את המערכת החיסונית שלך על ידי הורדת רמות הנוגדנים בגופך, ולהגביר את יכולתך להדוף זיהומים.

בין אם זה לשמוע בדיחה, לראות קומדיה או לבלות עם חברים הומוריסטים, צחוק הוא דרך מצוינת להפיג מתחים ולהירגע. אתה יכול לנסות לצחוק בעצמך על ידי הפיכת זוויות הפה לחיוך ואז לצחוק, גם אם זה מרגיש מאולץ בהתחלה. אם אתה עושה זאת מספר פעמים ביום, שים לב כיצד השרירים שלך מתחילים להתרופף וכיצד אתה מרגיש.

חוש הומור

פיתוח או שיפור חוש ההומור שלך דורש ראש פתוח, נכונות לקחת סיכונים והערכה לאבסורד והמטופש. אבל אם אין לך אישיות מצחיקה באופן טבעי, אתה עדיין יכול ליהנות מהיתרונות של צחוק על ידי התבוננות בתמונות או בכרטיסי ברכה שגורמים לך לחייך, קריאת ספרים או קומיקס והאזנה לשירים או פודקאסטים הומוריסטיים. אתה יכול גם לתרגל להיות שובב וקליל בשגרת היומיום שלך וללמוד להעריך את הדברים הקטנים שלעתים קרובות מצחיקים אותך, כמו תעלולי הילדים שלך או משהו שעמית לעבודה עשה שגרם לך לפרוץ בצחוק. פשוט נסה למצוא את ההומור אפילו במצבים הרציניים ובקרוב תצחק באופן קבוע ותרגיש טוב יותר עם זה.

לכתבות ומאמרים נוספים באתר של אורן קובי.